ROSA zlana w lany poniedziałek

Od pierwszych minut na parkiecie po stronie gospodarzy pojawił się pauzujący ostatnio Jarosław Mokros. Energa od początku próbowała przedzierać się pod radomski kosz i bardzo szybko zarówno Igor Zajcew, jak i Kim Adams złapali po dwa faule, przez co na parkiecie jeszcze w pierwszej kwarcie zameldował się trzeci z wysokich graczy Rosy, Seid Hajrić. Radomscy koszykarze pierwsze punkty zdobywali po wsadach Zajcewa i Adamsa. Pierwsza odsłona była bardzo wyrównana. Trzy minuty przed końcem ROSA prowadziła jeszcze 14:18, ale potem słupszczanie zanotowali serię 8:0 i zakończyli kwartę wynikiem 22:18.

Druga część rozpoczęła się od serii 6:0 na korzyść gospodarzy, przez co ich przewaga wzrosła do stanu 27:18. Później kontynuowali dobrą grę, a ROSA nie radziła sobie z ich obroną. Drugie dziesięć minut również zakończyło się zwycięstwem Energi, tym razem 17:10, a w sumie prowadzili już 58:45. Za trzy zaczęli bowiem trafiać seriami Jerel Blassingame i Kacper Borowski.

Pierwsze pięć minut ostatniej kwarty to imponująca seria Radomskich Smoków 10:0. Rozpoczął celnym lay-up'em CJ Harris, później z dystansu trafiali Sokołowski i Witka. Sokół dołożył także dwa "oczka" z linii rzutów wolnych i przewaga gospodarzy zmalała do stanu 58:55. Przy stanie 60:57 z dystansu trafił Łukasz Seweryn, a po chwili Justin Jackson dorzucił cztery punkty i ponownie Pantery wyszły na znaczące prowadzenie. Tymczasem do końca pozostały nieco ponad dwie minuty.

Do gry na końcowe fragmenty powrócił Torey Thomas, którego brakowało w ostatniej odsłonie. O czas poprosił Wojciech Kamiński, ale po przerwie jego podopieczni kilkakrotnie nieskutecznie kończyli swoje akcje. Na 1 minutę i 12 sekund przed ostatnią syreną trafił Harris (który w sumie zdobył aż 22 "oczka"), ale na odrabianie strat było już za późno. Na zwycięstwo z daleka trafił jeszcze Jerel Blassingame i było już jasne, że ROSA wyjedzie ze Słupska bez kompletu punktów.

Energa Czarni Słupsk - ROSA Radom 70:62 (22:18, 17:10, 19:17, 12:17)

ROSA: Harris 22, Sokołowski 14, Zajcew 11, Jeszke 5, Thomas 3, Witka 3, Szymkiewicz 2, Adams 2, Bonarek, Hajrić

Energa: Blassingame 19, Borowski 12, Harper 9, Jackson 9, Mbodj 8, Mokros 6, Seweryn 5, Campbell 2, Cesnauskis