Kompromitacja na MOSiR-ze. Bolesna i najwyższa w sezonie porażka Radomiaka Radom

Niezwykle istotny dla układu tabeli zwłaszcza Zagłębia, był pojedynek 32. kolejki PKO Ekstraklasy. Lubinianie do meczu przystąpili z przysłowiowym nożem przy gardle, bowiem nad zespołami znajdującymi się w strefie spadkowej mieli jedynie dwa punkty przewagi, a w perspektywie mecze z walczącymi o mistrzostwo: Rakowem Częstochowa i Lechem Poznań. Za to gospodarze chcieli przerwać serię ośmiu kolejnych meczów bez zwycięstwa i odnieść drugie zwycięstwo w 2022 roku.

Trener Mariusz Lewandowski, który debiutował przed radomską publicznością nie eksperymentował i przeciwko swojemu byłemu klubowi wystawił niezwykle doświadczonych zawodników. Już w 4 minucie mogło być 1:0 dla Radomiaka, ale uderzenie zza pola karnego Leandro Rossiego z trudem wybronił Kacper Bieszczad. W odpowiedzi kilka chwil później potężnie z około 20. m huknął Erik Daniel, ale piłkę po jego uderzeniu wybronił Filip Majchrowicz.

Kolejna groźna akcja miała miejsce w 20 minucie i przyniosła „Miedziowym” gola. Najpierw długą zespołową akcję przeprowadzili gospodarze, ale dośrodkowanie piłki przez Luiza Machado trafiło na głowę rywala. Goście wyprowadzili szybki kontratak, który na gola zamienił Filip Starzyński, wykorzystując asystę Patryka Szysza. Radomianie jeszcze nie podnieśli się po ciosie, a 120 sekund później Majchrowicz po raz drugi wyciągał futbolówkę z siatki. Tym razem lot piłki po uderzeniu Kacpra Chodyny zmienił Thabo Cele, czym zaskoczył swojego golkipera!

To nie był koniec goli w pierwszej części, bowiem w 37 minucie gospodarze przegrywali już 0:3. Lubinianie pokazali w tej akcji, jak powinien wyglądać perfekcyjnie przeprowadzony kontratak i po podaniu Szysza piłkę w pustej bramce beniaminka umieścił Chodyna!

W przerwie trener Lewandowski dokonał trzech zmian i na boisko wprowadził: Dominika Sokoła, Abrahama Marcusa i Karola Angielskiego. Największe zdziwienie wśród kibiców wywołało zdjęcie kapitana Leandro Rossiego. Zmiany absolutnie nie wpłynęły na jakoś gry, ale w 59 minucie miejscowi stanęli przed szansą uzyskania gola kontaktowego. Błąd popełnił Kacper Bieszczad, który faulował Cele, a jedenastkę na bramkę zamienił Angielski. Riposta lubinian była natychmiastowa, bo perfekcyjnie rzut wolny wykorzystał Filip Starzyński. W 70 minucie stała się rzecz wcześniej nie spotykana na pojedynkach Radomiaka. Otóż kibice, którzy zajmowali sektor od strony Parku Planty zupełnie go opuścili… Ci, którzy to uczynili nie ujrzeli piątego gola dla lubinian, autorstwa Mateusza Bartolewskiego. Ten wykorzystał podanie od Martina Dolezala i dostawiając nogę skierował ją do pustej bramki! Tymczasem wynik w doliczonym czasie gry ustalił młodzieżowiec Tomasz Pieńko i Radomiak doznał najwyższej porażki w ekstraklasie.

Radomiak Radom – Zagłębie Lubin 1:6 (0:3)

Bramki: Karol Angielski 60 (k) - Filip Starzyński 20, 63, Kacper Chodyna 22, 37, Mateusz Bartolewski 85, Tomasz Pieńko 90

Radomiak: 1. Filip Majchrowicz - 22. Tiago Matos, 29. Raphael Rossi, 16. Mateusz Cichocki, 33. Dawid Abramowicz - 9. Leândro (46, 97. Dominik Sokół), 35. Daniel Łukasik, 23. Filipe Nascimento (62, 99. Mario Rondón), 2. Thabo Cele (68, 90. Jakub Nowakowski), 20. Luís Machado (46, 7. Abraham Marcus) - 13. Maurides (46, 19. Karol Angielski).

Zagłębie: 89. Kacper Bieszczad - 2. Bartosz Kopacz, 5. Aleks Ławniczak, 3. Saša Balić, 77. Mateusz Bartolewski - 26. Kacper Chodyna (89, 20. Rafał Adamski), 99. Łukasz Łakomy, 8. Łukasz Poręba, 18. Filip Starzyński (89, 21. Tomasz Pieńko), 9. Erik Daniel (82, 29. Cheikhou Dieng) - 17. Patryk Szysz (66, 15. Martin Doležal).