Pięć medali lekkoatletów RLTL Optimy Radom w mistrzostwach Polski

Pięć medali lekkoatletów RLTL Optimy Radom
w mistrzostwach Polski

Zanim podopieczni Anety i Artura Błasińskich wystartowali w najważniejszych biegach przełajowych w tym roku, to udanie zaprezentowali się w rozegranych tydzień wcześniej mistrzostwach wojewódzkich. Wówczas lekkoatleci Optimy w stolicy zdobyli siedem krążków.

Już w Oleśnie serię zdobywania medali rozpoczął Wiktor Janduła, który na dystansie 3 km okazał się triumfatorem! Bieg na dystansie 5 km zdecydowanie prowadził od startu Jakub Abramczyk, niestety na mecie musiał uznać wyższość rywali plasując się na trzecim miejscu. W tym samym biegu Piotr Abramczyk zajął 10. miejsce. Z kolei Julia Walczak uplasowała się na 15. miejscu w biegu na dystansie 3 km.

W kategorii wiekowej - junior młodszy, radomianie zdobyli złoty medal w klasyfikacji drużynowej w stawce aż 80 zespołów. Optimę w Oleśnie reprezentowali: Wiktor Janduła, Piotr Abramczyk, Jakub Abramczyk, Julia Walczak, Kacper Stopa i Alan Tomczak. Tymczasem w kategorii - junior Adam Bajorski zajął wysokie piąte miejsce na dystansie sześciu km, a Denis Oraczko sklasyfikowany został na 20 miejscu. Skład radomian uzupełniła Dorota Fałdrowicz przekraczając metę na 21 pozycji.

W końcu w kategorii senior/młodzieżowiec doskonale zaprezentował się Mateusz Gos, czyli etatowy zdobywca medali na imprezach rangi mistrzowskiej. Tym razem został on wicemistrzem Polski w kategorii młodzieżowiec. Jednocześnie uzyskany wynik w kategorii senior, pozwolił mu stanąć na najniższym stopniu podium. Wynik dal mu przepustkę do startu na 28 Mistrzostwach Europy w biegach przełajowych w Turynie. Zawody te odbędą się w Piemoncie, już 11 grudnia. Ostatnim z biegów był start na 4000 metrów, gdzie Rafał Gontarczyk uplasował się na 21 miejscu.