Radomiak Radom - Pogoń Szczecin (relacja LIVE)

0:4 (0:3)
Fredrik Ulvestad 27, 43, Kamil Grosicki 35 (k), Patryk Paryzek 90+1.

90'

Koniec spotkania... Radomiak po fatalnym spotkaniu uległ Pogoni Szczecin 0:4. Trzeba przyznać, że to najmniejszy wymiar kary. Po dwóch wiosennych meczach, nasz zespół legitymuje się bilansem bramek 0:10... Łukasz Kościelniak, dziękuję za uwagę!

90+1'

No i niestety, nie udało się zakończyć tej połowy na zero. Doliczony czas gry, rzut rożny, piłka spadła pod nogi Paryzka, który pokonuje Majchrowicza. Nasz bramkarz był blisko obrony tego strzału.

90'

Sędzia doliczył co najmniej 60 sekund.

88'

Czas płynie, Pogoń na połowie Radomiaka, "Zieloni" biegają i się przyglądają...

80'

Zmiany w Pogoni. Schodzą Koulouris, Zech i Grosicki, w ich miejsce Lisowski, Paryzek i Korczakowski.

79'

Kontra Pogoni, strzał Koutrisa zablokował na wślizgu Vusković.

77'

Na trybunach 7128 widzów.

76'

Znów Pogoń blisko gola. Ładne zagranie Grosickiego, Wędrychowski uderza w Majchrowicza, a dobitka "Grosika" mocno niecelna.

74'

Ostatnia zmiana w Radomiaka. Na boisko wchodzi wychowanek, Jakub Snopczyński, który zmienia Jardela.

73'

Kolejna zmiana w Pogoni. Marcel Wędrychowski za Bichakhchyana.

70'

Pogoń spokojnie kontroluje przebieg tego spotkania. Nasi zawodnicy nie potrafią stworzyć żadnego zagrożenia pod bramką gości.

66'

Żółta kartka dla Leandro.

62'

Potrójna zmiana w Radomiaku: Leandro za Machado, Damian Jakubik za Jana Grzesika, Tiago Matos za Wolskiego.

62'

Alexander Gorgon zmienia strzelca dwóch bramek, Fredrika Ulvestada.

60'

Mamy pierwsze celne uderzenie na bramkę Pogoni. Sprzed pola karnego Bruno Jordao, ale pewnie łapie Cojocaru.

58'

Strzał Grosickiego pewnie łapie Majchrowicz.

57'

La zabawa pod bramką Radomiaka. Piłkarze Pogoni przekombinowali, choć ta wymiana podań mogła się podobać.

54

Z okolic dwudziestego metra Kurzawa, futbolówka po nodze naszego gracza i kolejny rożny. Strzał głową Ulvestada nad poprzeczką.

53'

Pogoń blisko czwartej bramki. Kurzawa wzdłuż bramki, strzał Przyborka po nodze jednego z naszych graczy wychodzi na rzut rożny.

51'

Radomiak obecny w polu karnym Pogoni, ale nic konkretnego z tego nie wynika.

46'

Gramy! Obydwie ekipy bez zmian.

Godz. 19:04

Piłkarze Pogoni i Radomiaka już na boisku, za chwilę druga część spotkania.

Godz. 18:50

Kwadrans przerwy. Zobaczymy, jakie oblicze i nastawienie drużyny ujrzymy w drugiej połowie. Obecnie Radomiak rozegrał 135 minut w rundzie wiosennej - nie strzelił żadnego gola, za to stracił aż 9 (!!!) bramek. Wygląda to dramatycznie.

45+4'

Koniec pierwszej części gry. Ciężko cokolwiek powiedzieć... Radomiak wygląda fatalnie, nie oddał celnego strzału na bramkę Pogoni, popełnia błędy w defensywie i na dodatek gra w dziesiątkę.

45+4'

Przez kilkadziesiąt sekund Pogoń grała w dziadka z piłkarzami Radomiaka. Smutny obrazek...

45+2'

Żółta kartka dla Vahana Bichakhchyana za przerwanie gry.

45'

Do pierwszej połowy sędzia doliczył cztery minuty. Dla Radomiaka byłoby lepiej, gdyby ta część gry po prostu już się skończyła.

43'

No cóż... Kolejne dośrodkowanie Grosickiego, piłkę przedłuża Koulouris, odbija ją przed siebie Majchrowicz, a z bliska do siatki pakuje ją Ulvestad.

41

Mogło być już 0:3... Rzut rożny, głową Ulvestad, ale minimalnie obok słupka.

40'

Abramowicz wprost w mur, dobitkę pozostawimy bez komentarza.

39'

Faulowany przed polem karnym Rafał Wolski, będzie szansa na strzał z rzutu wolnego.

35'

Do jedenastki podszedł Grosicki i pewnym strzałem pokonał golkipera Radomiaka.

32'

Do wejścia przygotowuje się Filip Majchrowicz. Zastąpi Vagnera.

31'

Ale dramat... Czerwona kartka dla Kobylaka i rzut karny dla Pogoni. Nadal na boisku leży Koulouris, jest mu udzielana pomoc medyczna.

30'

Mamy interwencję VAR...

29'

W polu karnym padł Koulouris, który został uderzony przez Kobylaka kolanem w trakcie interwencji.

27'

I niestety... Znów Grosicki zagrywa w pole karne, Ulvestad tylko dokłada nogę i strzałem po długim roku pokonuje Kobylaka. Radomiak - Pogoń 0:1.

26'

Wreszcie konkretne zagrożenie pod bramką Pogoni! Z boku dośrodkował Vagner, piłkę przewrotką podbił jeszcze Semedo, a strzał głową Dawida Abramowicza był minimalnie niecelny. Szkoda tej sytuacji...

20'

Piłkę na własnej połowie przejął Jardel, przebiegł z nią kilkadziesiąt metrów i próbował dorzucić w pole karne, gdzie czekał Lisandro Semedo. Zagranie zbyt mocne, a powtórne dośrodkowanie Semedo z drugiej strony boiska pewnie łapie Valentin Cojocaru.

16'

To mogło być 1:0 dla Pogoni! Tzw. "wcinka" w szesnastkę, uderza Adrian Przyborek, ale bardzo dobrą interwencją popisuje się Kobylak. Po rzucie rożnym jeden z "Portowców" uderza nad bramką.

13'

Jak na razie na boisku niewiele się dzieje. Przewagę ma Pogoń, nasz zespół wyczekuje na swoją szansę.

7'

Kolejna groźna sytuacja dla gości. Znów dośrodkowuje Grosicki, głową strzela Efthymis Kolouris, ale za lekko i wprost w Gabriela Kobylaka.

4'

Mamy pierwszą żółtą kartkę w tym spotkaniu. Obejrzał ją zawodnik Pogoni, Fredrik Ulvestad.

3'

Zagranie Kamila Grosickiego w pole karne, w piłkę nie trafił jeden z defensorów Radomiaka, ale na szczęście futbolówkę wybił inny obrońca naszego zespołu.

1'

Zaczynamy! Radomiak na zielono, Pogoń w błękitno-białych strojach.

Godz. 17:58

Obydwie ekipy wychodzą na boisko. Przywitanie, losowanie i za chwilę pierwszy gwizdek sędziego.

Godz. 17:57

Radomiak jest obecnie na 12. miejscu w tabeli z dorobkiem 24 punktów. Podopieczni Macieja Kędziorka w pierwszym wiosennym meczu polegli na wyjeździe z Cracovią aż 0:6. Dziś będą chcieli zmazać plamę i dać kibicom powody do radości.

Godz. 17:55

Faworytem tego pojedynku będzie Pogoń. Ekipa Jensa Gustafssona plasuje się na 5. miejscu w tabeli z dorobkiem 33 punktów. Na rozpoczęcie wiosny zespół ze Szczecina wygrał na wyjeździe z ówczesnym liderem, Śląskiem Wrocław 1:0.

Godz. 17:50

Sędzia meczu będzie Paweł Malec z Łodzi. Na liniach pomagać mu będą Radosław Siejka i Dawid Golis, sędzią technicznym będzie Karol Wójcik, a na wozie VAR - Szymon Marciniak.

Godz. 17:46

Ławka rezerwowych Pogoni: Klebaniuk - Gorgon, Korczakowski, Borges, Lisowski, Loncar, Paryzek, Wędrychowski, Zahović.

Godz. 17:45

Ławka rezerwowych Radomiaka: Majchrowicz - Cestor, Cichocki, Jakubik, Leandro, Matos, Okoniewski, Pik, Snopczyński.

Godz. 17:40

Pogoń wystąpi dziś w takim składzie: Cojocaru - Wahlqvist, Zech, Malec, Koutris - Kurzawa, Bichakhchyan, Przyborek, Ulvestad, Grosicki - Koulouris.

Godz. 17:38

Znamy już składy obydwu drużyn. Radomiak wystąpi w następującym zestawieniu: Kobylak - Grzesik, Rossi, Vusković, Abramowicz - Jordao, Vagner, Machado, Wolski, Semedo - Jardel. W pierwszym składzie debiutuje Luka Vusković, za to w ekipie Radomiaka po raz pierwszy zagrają Bruno Jodao i Jardel. Trener Maciej Kędziorek miał spory ból głowy z wyborem jedenastki, ponieważ kilku graczy m.in. Michał Kaput, Luizao, Leonardo Rocha czy Christos Donis pauzują za kartki.

Godz. 17:35

Dzień dobry Państwu! Piątek, 16 lutego, za niespełna kilkadziesiąt minut rozpocznie się pierwszy mecz 21. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy, w którym Radomiak Radom zmierzy się przed własną publicznością z Pogonią Szczecin. Ze stadionu przy ul. Struga wita Łukasz Kościelniak.