Łukasz Kościelniak, dziękuję za dzisiejszą transmisję i zapraszam na kolejne relacje live z pojedynków naszej ekipy. Do zobaczenia!

14:29

W następnej kolejce Radomiak na wyjeździe zmierzy się z Górnikiem Zabrze. Początek spotkania w niedzielę, 12 lutego o godz. 15.

14:27

Dzięki pierwszemu wiosennemu zwycięstwu, Radomiak z dorobkiem 27 punktów awansował na 10. miejsce w tabeli. Do dzisiejszego rywala z Mielca traci zaledwie punkt. Nad strefą spadkową radomianie mają 10 punktów przewagi.

90+6'

Koniec spotkania! Radomiak po golu Raphaela Rossiego pokonuje Stal Mielec 1:0 i wydaje się, że jest to najmniejszy wymiar kary. Tym samym "Zieloni" wygrywają ze Stalą po raz pierwszy w historii na poziomie ekstraklasy.

90+5'

Na szczęście Domański wprost w mur.

90+5'

Niepotrzebny faul Rossiego na Maku przed polem karnym. Ostatnia okazja dla gości na wyrównanie.

90+4

Mogła być kontra Radomiaka, nasi zawodnicy wychodzili 4 na 2, ale fatalne podanie Pika zniweczyło plany.

90+1'

Kolejna zmiana w Radomiaku. Schodzi Cayarga, wchodzi Christos Donis.

90'

Do regulaminego czasu gry sędzia doliczył co najmniej 5 minut!

89'

Sprzed pola karnego Maciej Domański, ale mocno niecelnie.

88'

Radomiak stara się trzymać Stal jak najdalej od własnego pola karnego.

86'

Mamy debiut w zespole "Zielonych". Na boisku pojawia się Jean Francisco Sarmiento (pozyskany zimą z Pogoni Grodzisk Mazowiecki), który zmienia Rochę.

83'

I mamy pierwszą korektę w Radomiaku. Schodzi Semedo, wchodzi Daniel Pik.

81'

Czwarta zmiana w mieleckim zespole: schodzi Wlazło, w jego miejsce Arkadiusz Kasperkiewicz.

77'

Mamy już blisko 80. minutę gry, a na żadne roszady w składzie nie zdecydował się Mariusz Lewandowski.

74'

Rocha idealnie uruchamia sam na sam Lisandro Semedo, ale ten wdał się w drybling, później dopiero oddał strzał, który odbił golkiper Stali.

72

Podwójna zmiana w Stali. Schodzą Adam Ratajczyk i Fabian Hiszpański, w ich miejsce Fryderyk Gerbowski oraz Mateusz Mak.

70'

Z ostrego kąta uderzył Damian Jakubik, ale spokojnie łapie Mrozek.

69'

Rozpędzał się Cayarga, ale został przewrócony przez Mateusza Matrasa. Żółty kartonik dla zawodnika gości.

66'

Znakomita szansa dla Radomiaka! Świetny strzał Cayargi z pola karnego, Mrozek sparował piłkę na słupek, Rocha padł po starciu z Flisem, ale gwizdek sędziego milczy!

65'

W gwoli uzupełnienia dodamy jeszcze, że w zespole Stali doszło do zmiany: zszedł Vallejo, w jego miejsce Bartłomiej Ciepiela.

64'

Zaostrzyła nam się gra w drugiej połowie. Coraz więcej fauli.

61'

Posypały się kartki. Tym razem dla Mike`a Cestora.

59'

Dwie żółte kartki za niesportowe zachowanie - dla Machado oraz Krystiana Getingera.

57'

Groźnie w polu karnym gospodarzy, Wlazło na szczęście nieczysto trafia w piłkę.

52'

Żółta kartka dla Rossiego.

49'

Murawa coraz bardziej biała, stąd też zmiana koloru piłki - teraz gramy pomarańczową.

48'

Pomocy medycznej potrzebował zdobywa gola - Raphael Rossi, ale na szczęście jest gotowy do gry.

46'

Rozpoczęła się druga część spotkania!

13:35

Piłkarze już wyszli z szatni, przywitał ich coraz mocniej padający śnieg.

13:20

Radomiak zasłużenie prowadzi ze Stalą. Szkoda niewykorzystanych sytuacji już po strzeleniu gola. Stal poza rzutem rożnym nie miała groźniejszych sytuacji, dobrze spisuje się nasza defensywa i oby tak pozostało już do końcowego gwizdka. My słyszymy się za niecały kwadrans!

13:19

Koniec pierwszej połowy. Radomiak po bramce Rossiego prowadzi ze Stalą 1:0.

45+1'

Piłka trafiła do siatki Radomiaka, ale był spalony.

45'

Sędzia doliczył do pierwszej połowy co najmniej minutę.

40'

Błąd Alexa Vallejo w środku pola, piłkarz Stali stracił piłkę i za wszelką cenę chciał przerwać akcję. To mu się udało, ale przy okazji obejrzał też żółtą kartkę.

32'

Kolejna świetna okazja dla naszych zawodników! Pokręcił w szesnastce Berto Cayarga, wstrzelił piłkę w pole karne, ale nie sięgnął jej Leonardo Rocha. Szkoda!

28'

To powinna być druga bramka dla Radomiaka! Berto Cayarga wrzucił piłkę w pole karne, Luis Machado z kilku metrów trafił wprost w Mrozka, a dobitka poszybowała nad poprzeczką...

24'

MAMY BRAMKĘ DLA RADOMIAKA! Z rzutu rożnego dośrodkował Alves, głową uderzył Raphael Rossi i po koźle pokonał Mrozka!

20'

Tempo mocno spadło. Obydwa kluby grają spokojnie, bez większych ofensywnych akcentów, wyczekując na błąd rywala.

13'

Świetna sytuacja Stali! Rzut rożny, główka Marcina Fliska i tylko centymetrów zabrakło do tego, że piłka zatrzepotała w siatce.

9'

Damian Jakubik próbował uderzyć z dystansu, piłka sunęła po murawie i gdyby ktoś ją przeciął to mogło być niebezpiecznie pod bramką Mrozka. Tak się jednak nie stało i futbolówka przeleciała kilka metrów od słupka.

5'

Oprócz mrozu, kolejny element zimowej scenerii, czyli śnieg. Na razie nad stadionem przy Narutowicza delikatnie prószy.

4'

Szybko sędzia postanowił ukarać naszego zawodnika żółtą kartką. Napomnienie dla Roberto Alvesa za faul w środku boiska na Piotrze Wlazło.

2'

Mamy pierwszy celny strzał na bramkę Stali, ale tak lekkim uderzeniem Leonardo Rocha nie pokona Bartosza Mrozka.

1'

Zaczynamy!

12:28

Piłkarze wychodzą na murawę, przywitanie i za chwilę pierwszy gwizdek sędziego!

12:22

Mecz odbędzie się w mroźnej aurze. Obecnie na termometrach -3 stopnie celsjusza, w sobotę odśnieżono boisko, dzięki czemu jest ono dzisiaj przygotowane do gry.

12:18

Obydwa zespoły w tym roku jeszcze ani nie strzeliły, ani nie straciły gola. W pierwszej wiosennej kolejce Radomiak bezbramkowo zremisował z Miedzią Legnica, a Stal takim samym rezultatem zakończyła pojedynek z Lechem Poznań.

12:16

Sędzią dzisiejszego pojedynku będzie pan Tomasz Kwiatkowski z Warszawy. Na liniach pomagać mu będą Michał Obukowicz oraz Piotr Podbielski, a sędzią technicznym będzie Damian Krumplewski. Na wozie VAR zasiada Piotr Urban.

12:13

W porównaniu do ostatniego spotkania z Miedzią, w zespole "Zielonych" jedna zmiana w wyjściowej jedenastce - za Christosa Donisa gra Berto Cayarga.

12:10

Dzień dobry Państwu! Już za kilka minut rozpocznie się mecz 19. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy, w którym Radomiak Radom zmierzy się ze Stalą Mielec. Na relację tekstową z tego pojedynku zaprasza Łukasz Kościelniak!