Radio Rekord Radom 28 lat z Wami Radio Rekord Radom 28 lat z Wami
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=

Leasingowanie samochodu używanego - kompendium wiedzy

Leasingowanie samochodu używanego - kompendium wiedzy
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Czy warto decydować się na leasing samochodu używanego?

Leasing samochodu używanego pozwala na szybkie zrealizowanie motoryzacyjnych potrzeb firm. Może również posłużyć osobom prywatnym, które marzą o lepszym aucie, ale bez konieczności ponoszenia wysokich kosztów zakupu. To sposób finansowania, który może obejść się bez wkładu własnego oraz inwestowania zgromadzonych oszczędności (wiele zależy jednak o typu leasingu). Wszystko szybko, sprawnie i bezpiecznie dzięki uproszczonym procedurom - bez gromadzenia wielu dokumentów, obciążania zdolności kredytowej czy długiego czekania na decyzję ze strony finansującego.

Nowe pojazdy prosto z salonu dość szybko tracą na swojej wartości. Kilkuletnie auta wciąż mają dobre parametry, a czasem okazują się lepsze od tych dopiero pojawiających się na rynku motoryzacyjnym - wszystko zależy od specyfikacji modelu oraz indywidualnych potrzeb. Warto więc decydować się na leasing samochodu używanego, ponieważ taka forma finansowania pozwala na używanie wymarzonego auta, ale w niższej cenie. Korzystający nie płaci też pełnej wartości pojazdu, a wyłącznie pokrywa okres, w którym z niego korzysta. Dla przedsiębiorców i osób prywatnych to korzystne rozwiązanie z zarówno finansowo, jak i logistycznego punktu widzenia. Po zakończeniu umowy leasingowej korzystający nie jest zobligowany do wykupu.

Przed złożeniem wniosku leasingowego warto skupić się na wyborze odpowiedniego modelu. Na stronie Automarket.pl znajdziesz tysiące używanych aut. Można je łatwo filtrować, wybierając rok produkcji, przebieg, typ nadwozia, rodzaj paliwa, skrzynię biegów czy pojemność i moc silnika. W ustaleniu wysokości raty pomoże Ci natomiast wysokość wpłaty własnej, długość leasingu samochodu używanego, roczny limit kilometrowy oraz dodatkowe pakiety usług. Automarket zapewnia sprawdzone pojazdu z zaufanych źródeł takich marek jak Audi, BMW, Fiat, Ford, Hyundai, Kia, Opel, Skoda, Renault, Toyota, Volkswagen, Volvo i wiele innych.

Leasingowany samochód używany, czyli jaki?

Nie każda auto jest brane pod uwagę w przypadku leasing samochodu używanego. Chodzi przede wszystkim o jego wiek. Firmy leasingujące przeważnie stawiają na pojazdy kilkuletnie, które nie odbiegają znacznie pod względem specyfikacji od nowszych modyfikacji.

 1. Najchętniej wybierane są auto 3-4 letnie lub młodsze ze względu na swoją niezawodność oraz niski poziom eksploatacji.
 2. Zdarzają się również modele 5-6 letnie i starsze, ale nie jest to pierwszy wybór osób zainteresowanych leasingiem samochodu używanego.

Próg „daty ważności” samochodu indywidualnie ustala każda firma leasingowa. Przeważnie jednak górną granicą jest 10-12 lat w momencie zakończenia obowiązywania podpisanej umowy. 

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Warto wiedzieć:

W przypadku starszych pojazdów umowa leasingowa będzie krótsza, a możliwości mniejsze.

 

Każdy korzystający w fazie podejmowanie decyzji powinien najpierw:

 • Pomyśleć o potrzebach oraz wymaganiach względem auta.
 • Przeanalizować koszty eksploatacyjne i wybrać typ samochodu, który odpowiada możliwościom finansowym.
 • Sprawdzić, czy model jest popularny oraz zweryfikować, czy nie byłoby problemu z naprawą w momencie niespodziewanej usterki.
 • Zwrócić uwagę na komfort jazdy oraz systemy bezpieczeństwa w trakcie prowadzenia pojazdu.

Z punktu widzenia firmy leasingowej istotna jest wiarygodność źródła. Dlatego finansujący stawiają na sprawdzonych dealerów, którzy udostępniają wyłącznie zweryfikowane auta pod względem zarówno technicznym, jak i historii użytkowania. Rzadko zgadzają się na prowadzenie negocjacji z komisami, importerami zagranicznymi czy prywatnymi osobami ze względu na możliwe ryzyko niepowodzenia lub niezweryfikowane usterki. Przeważnie wymaga to również dodatkowej ekspertyzy, której koszty pozostają po stronie korzystającego. Przez to leasing samochodu używanego staje się mniej opłacalny.

Co składa się na koszt leasingu samochodu używanego?

Na koszt leasingu samochodu używanego wpływa co najmniej kilka wartości. Warto zacząć od opłaty wstępnej, która może wynieść od 0% do 30%. Jest więc nieobowiązkowa, ale im wyższy wkład własny na start, tym niższe raty miesięczne przez cały okres obowiązywania umowy. Wiąże się to również z niższą kwotą wykupu na koniec, jeśli korzystający chce zostać właścicielem auta. Liczy się też czas trwania umowy, czyli ilość rat. W przypadku Automarketu leasing samochodu używanego obowiązuje przez czas minimum 24 miesięcy, a maksimum 48 miesięcy

Warto również pamiętać o dodatkowych kosztach takich jak ubezpieczenie czy wsparcie w momencie powstania szkody albo konieczności zrobienia przeglądu. Automarket proponuje 2 pakiety:

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
 • Basic - koordynacja likwidacji szkód, czyli pomoc w kontakcie z ubezpieczycielem,
 • Comfort - zastępcze auto na czas naprawy, obsługa serwisowa, opony oraz kontakt z firmą ubezpieczeniową w sytuacjach wymagających interwencji.

W kontekście leasingu samochodu używanego nie można też zapomnieć o samym aucie. Jego wiek, specyfikacja oraz marka też decydują o wysokości miesięcznych kosztów, a także wydatkach związanych z eksploatacją.

Jakie są opcje leasingu samochodu używanego?

Sposób wnioskowania o leasing samochodu używanego jest właściwie taki sam jak nowych aut. W przypadku uproszczonej procedury wymagane są podstawowe dokumenty oraz informacje potwierdzające przychody. Warto znać rodzaje leasingu, aby dobrać go do swoich potrzeb.

Typy leasingu samochodu używanego:

 • leasing operacyjny - dostępny dla przedsiębiorców; wpłata własna oraz raty są niskie, ale wykup droższy; możliwe jest rozliczenie w pełni kosztów uzyskania przychodu, a kwestia amortyzacji zostaje po stronie finansującego.
 • leasing finansowy - kierowany do właścicieli firm; wpłata własna i raty są wyższe, ale auto za symboliczną opłatą staje się formalnie własnością korzystającego po zakończeniu umowy; do kosztów uzyskania przychodu zaliczają się wyłącznie odsetki od raty leasingowej, ale amortyzacja pozostaje po stronie leasingobiorcy.
 • leasing konsumencki - przeznaczony dla osób fizycznych; raty są równe i dopasowane do potrzeb oraz możliwości korzystającego; wpłata własna jest nieobowiązkowa, ale zmniejsza wysokość rat oraz wykupu.

Zarówno w przypadku przedsiębiorców, jak i osób prywatnych leasing samochodu używanego zawsze powinien być dobrany zgodnie z indywidualnymi potrzebami, oczekiwania oraz możliwościami finansowymi. Każda firma leasingowa kieruje się własnymi, wewnętrznymi procedurami, dlatego schemat postępowania i wymagane dokumenty mogą się od siebie różnić.

Artykuł sponsorowany

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Chcemy, żeby portal CoZaDzien.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.

Ze względu na sytuację na Ukrainie i emocje, jakie pojawiają się przy tej okazji, zdecydowaliśmy w najbliższym czasie wyciszyć komentarze na naszej stronie. Zachęcamy do dyskusji w mediach społecznościowych. Apelujemy o wzajemny szacunek i zrozumienie.

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".

Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=

#WieszPierwszy

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Polecamy